Škofjeloški božično-novoletni turnir 2018 čudovito uspel!

Osem igralcev se nas je dobilo 22. decembra pozno popoldan v novi dvorani v Medvodah na zaključnem turnirju sezone, na katerem je bil za razliko od vseh preostalih turnirjev, družabni vidik primarnega pomena in tekmovalni vidik v ozadju.

Razvrstili smo se v dve skupini A in B. Po zadnji veljavni lestvici je mesto nosilca v skupini A pripadlo Timoteju Krajnuc, v skupini B Goranu Dolencu. Vsi ostali igralci so se izžrebali v skupino A ali B po sledečem ključu: tretje in četrto rangirani igralec (en v A drugi v B), potem peto in šesto rangirani igralec in na koncu še sedmo in osmo rangirani igralec. Tako so se oblikovale sledeče skupine…

• Domen Primožič

Tekme v skupinskem delu so se igrale na en skrajšan niz do 4 in brez razlike (no ad v primeru izenačenja na 40:40 v gemu). V primeru rezultata 4:4 se je igral tie-break do 7. Rezultati skupinskega dela so bili izredno zanimivi…

• Janez Goršek – Domen Primožič 5:4 (6)

V skupini A je bil tako končni vrstni red sledeč (za razvrstitev so odločale najprej osvojene zmage, nato medsebojna):

1. Timotej Krajnc (2 zmagi)
  2. Mitja Bogataj (2 zmagi)
  3. Rok Pogačnik (1 zmaga)
  4. Hašim Rahmanović (1 zmaga)

V skupini B je bilo še bolj napeto (za razvrstitev so odločale zmage, ker pa je bil krog treh igralcev s po dvema zmagama, je nato odločala razlika v gemih in nato lestvica pred turnirjem):

1. Goran Dolenc (2 zmagi, +5 razlika v gemih)
  2. Aleš Arhar (2 zmagi, +1 razlika v gemih, višje na lestvici)
  3. Janez Goršek (2 zmagi, +1 razlika v gemih, nižje na lestvici)
  4. Domen Primiožič (0 zmag)

V nadaljevanju turnirja so se tekme igrale en niz do 6 in ne več do 4, vsa ostala pravila enako kot prej. Za mesta od 5-8 so se tako križno pomerili:

• Timotej Krajnc – Mitja Bogataj 6:2 – finale

Z igralnim delom smo tako zaključili po petih urah oz. točno ob 22. uri. Zmagovalec torej Timotej Krajnc, runner up Mitja Bogataj. Čestitke!!!

Sledilo je druženje ob pivu in picah. Krasno smo se imeli in kaj lahko se zgodi, da bo ta turnir postal tradicionalen.